Цивільний захист

  1. 🏠
  2. Запобігання корупції та безпека
  3. Цивільний захист

Підготовка персоналу до дій під час виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій

Систематичність і послідовність – принцип, за яким в Державному підприємстві «Херсонський морський торговельний порт» підходять в питаннях підготовки своїх працівників до дій під час виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації.

З метою навчання працівників діям в надзвичайних ситуаціях керівництво підприємства тісно співпрацює з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області, де відповідно  встановлених термінів, проводиться навчання осіб керівного складу, фахівців та працівників робочих спеціальностей. Крім того, заняття з працівниками по вивченню дій при виникненні надзвичайних ситуацій проводяться безпосередньо на робочих місцях.

Не є виключенням і члени екіпажів на плавзасобах підприємства, які систематично відпрацьовують свої дії щодо боротьби за живучість судна, в тому числі і з гасіння умовної пожежі  із залученням наявних засобів пожежогасіння. Крім удосконалення своїх дій з гасіння умовної пожежі, водночас перевіряється справність наявного протипожежного обладнання та майна, що є дуже важливим фактором в питаннях забезпечення безпеки життя та здоров’я людей.

Безцінний досвід у справі з гасіння пожеж та ліквідації інших небезпечних ситуацій, екіпажам плавзасобів та іншим працівникам підприємства передають пожежні-рятувальники 20-ї державної пожежно-рятувальної частини Суворовського району
м. Херсона Головного управління ДСНС України у Херсонській області, які в рамках укладеного договору на постійне та обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговування понад два роки приймають активну участь в спільних тренуваннях на території підприємства. До таких тренувань залучаються  працівники, які входять до складу добровільної пожежної дружини (ДПД), плавсклад, електрики, водії підприємства тощо. Крім того, відповідно до задуму кожного окремого тренування, до цих заходів додатково залучаються працівники відповідних структурних підрозділів підприємства, які безпосередньо знаходяться на робочих місцях та відпрацьовують свої дії щодо оповіщення, евакуації людей і матеріальних цінностей, виклику пожежно-рятувальних підрозділів, гасіння пожежі та ліквідації інших аварійних ситуацій, що можуть виникнути відповідно до специфіки робочого процесу.

– Дуже добре, що протипожежні формування підприємства мають можливість тренуватися спільно з бійцями державної аварійно-рятувальної служби ДСНС України, це дозволяє не тільки удосконалювати свої практичні  навички, але й переймати багатий досвід професіоналів цієї справи, – висказав свою думку інструктор з протипожежної профілактики ДП “ХМТП” Микола Калашников. Саме головне, що такі спільні тренування останнім часом проводяться систематично,  з поступовим ускладненням завдань, що ставляться перед кожним таким тренуванням та постійною зміною об’єктів, на яких відпрацьовуються дії з ліквідації можливих пожеж та наслідків надзвичайних ситуацій.

Меню