Україна — є, була і буде морською державою!

12 лютого 2018 року в м.Ізмаїл відбулася розширена нарада з питань розвитку морегосподарського комплексу за участю Президента України Петра Порошенка в ході робочої поїздки на Одещину.

 

Глава держави наголосив, що статус України як морської держави буде збережено всупереч російській агресії та анексію нею Кримського півострова:

— Агресія проти нашої держави на сході, окупація частини Донбасу чи агресія проти військово-морських сил України в Керченській протоці й Чорному морі точно не змінять статусу України як морської держави, бо наша присутність на морі є життєво необхідна, це важливий інтерес нашої держави. Тому для мене надзвичайно важлива зустріч з однодумцями, які цей інтерес реалізують, — говорить Петро Порошенко.

Також Президент запевнив, що не допустить окупації Азовського моря й Керченської протоки та забезпечить виконання двосторонніх угод і міжнародних конвенцій

про мореплавання, в тому числі й в Чорному та Азовському морях, забезпечить гарантії безпеки і захисту національних інтересів України.

— Наша амбітна мета — перетворити Україну на велику державу, на регіонального лідера, на невід’ємну складову європейської цивілізації та наріжний елемент безпеки європейського континенту. Наш план працює, найгірші випробування залишилися позаду. І настав час, коли успіхи стратегії кожен українець має відчути, по-перше, своїм серцем, а по-друге, своєю кишенею. Для цього ми робили реформи: щоб захистити країну і побороти бідність»,— підкреслив Глава держави.

Щодо розвитку морського господарства Петро Порошенко зробив акцент на безпеці пересування морем та засвідчив що Україна робитиме все від неї залежне задля її забезпечення:

— Морський шлях привабливий тоді, коли він є безпечним. Ми будемо розвивати і зміцнювати Військово-Морські сили, ми будемо нарощувати партнерство з НАТО, ми не дамо Росії витіснити Україну з Причорномор’я».

Крім того, Президент підкреслив, що Україна стала здатна бути вагомим контриб’ютором системи безпеки всього Східного Середземномор’я, разом із партнерами з Північноатлантичного Альянсу завдяки зміцненню Військово-Морських сил, та переконаний, що такий досвід нашого партнерства у безпековій сфері є дуже й дуже позитивним.

Вернуться к списку новостей