Співпраця, інвестиції та економічний розвиток на «Таврійських горизонтах»

  1. 🏠
  2. Новини
  3. Співпраця, інвестиції та економічний розвиток на «Таврійських горизонтах»

21 вересня 2018 вперше в Києві відбувся ХІ Херсонський міжнародний економічний форум «Таврійські горизонти». Мета цього масштабного проекту – залучити міжнародних партнерів до співпраці з Херсонщиною. Захід відвідали представники 25 країн світу. Гостям форуму представили вражаюче відео про досягнення і приемуществах всієї Херсонської області. Одним із спікерів заходу був Борг Творг (віце-президент компанії NBT AS), який зазначив зміни інвестиційного клімату в Україні: «Ми хотіли зайти на ринок України раніше, але ми були не готові, не думаю, що і Україна була готова до нас. Перед тим як інвестувати, ми завжди зважуємо ризики з прибутком і раніше вони були рівні, але ризики впали завдяки реформам, які проводить держава. За останні три роки ми спостерігаємо значні поліпшення ».

На міжнародному економічному форумі приділили багато уваги ДП «Херсонський морський торговельний порт» та його розвитку в процесі концесії. Заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк зауважив, що зараз спостерігається позитивна динаміка щодо інвестицій, тому що інвестори більше не бояться вкладати кошти в порт:
– Ми націлені на розвиток Херсонського морського торгового порту і залучаємо додаткові вантажопотоки. Наприклад, 8 місяців тому вантажоперевалка порту становила близько 50 000 тонн на місяць, а сьогодні – 100 000. У подальшому плануємо дійти до 200 тисяч тонн. Технічний потенціал підприємства дозволить це зробити, залишилося лише знайти вантажі, – каже Юрій Федорович.

Міністерство інфраструктури України спільно з депутатами Верховної ради написали Закон «Про внутрішньо-водному транспорті». Ухвалення цього закону істотно дозволить розвинути судноплавство. У планах Міністерства інфраструктури ввести безліч інновацій, які дадуть можливість розвивати порт. Перевалка буде здійснюватися через порт, в слідстві чого він стане хабом.

Поки йдуть зустрічі з потенційними концесіонерами, представники Міністерства інфраструктури України виступають на таких форумах як цей, запрошують інвесторів.
– Зараз багато потенційних інвесторів зацікавлені проектами ХМТП, але я впевнений, що скоро буде їх набагато більше і ми виберемо найкращий варіант. Концесія дасть можливість зберегти власність порту за державою, а інвесторові – інвестувати, бути захищеним, заробляти кошти для себе і платити податки державі. Також при концесії все працівники залишаються захищеними. Тому я впевнений, що якщо компанія націлена на розвиток, то кількість робочих місць значно збільшиться, – додав Юрій Лавренюк.

Розвиток інвестиційної діяльності в Херсоні і області є одним із пріоритетних напрямків економіки регіону. Це закладає довгостроковий фундамент для економічного зростання, надходження фінансів до місцевих бюджетів, створення нових робочих місць і поліпшення інфраструктури не тільки нашого міста, а й усієї України.

No results found

Попередній запис
Херсону 240
Наступний запис
Історія порту не тільки на папері
Меню